Novinky
23.05.2023
Katalog Artégo, Mila a Fox
Objevte široký sortiment kadeřnických potřeb značek Artégo, Mila a Fox! Teď máte jedinečnou příležitost získat úplně nový katalog produktů... číst celé
17.05.2023
Váš názor nás zajímá
Milí zákazníci, Vaše spokojenost je pro nás neocenitelná! Rádi bychom vás proto požádali, abyste si vzali okamžik a ohodnotili náš e-shop Myart... číst celé
04.05.2023
FOX - Novinky 2023
Společnost Fox, specializující se na výrobu nástrojů pro kadeřníky, nedávno ohlásila uvedení nových produktů na trh. Mezi těmito novinkami se nacház... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Reklama

 

Sociální sítě

Facebook

Instagram

 


myARTEGO velkoobchod s kadeřnickými barvami

Jsem výhradní distributor profesionální italské vlasové kosmetiky značek Artégo, Mila a Fox pro Českou republiku a Slovensko.

Na našem e-shopu najdete italskou profesionální vlasovou kosmetiku značky ARTEGO. Vlasovou kosmetikuMILA a nábytek pro kadeřníky a kadeřnické potřeby od firmyFOX.

 


EET - podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Správné mytí vlasů
Správné mytí vlasů

Většina z nás považuje mytí vlasů za činnost zcela automatickou, nad kterou už ani nepřemýšlíme. Prostě pustím vodu, namočím, napěním, vysuším a hotovo. Správné mytí vlasů je ale zcela zásadní pro jejich vzhled i zdraví. a špatný postup může vést k tvorbě lupů a dalším vlasovým problémům.

1. Rozčesání vlasů

Předtím, než se vůbec vlasy potkají s vodou, bychom měli vzít do ruky kartáč a vlasy pečlivě rozčesat. To je dobré především proto, že při následném mytí zamezíme jejich zamotávání a také z nich vyčešeme hrubější nečistoty jako jsou zbytky gelů, laků a dalších stylingových přípravků.

2. Namočení vlasů

Často děláme tu chybu, že si šampon nanášíme na nedostatečně mokré vlasy. Vyvarujte se jí! Jen pořádně navlhčený vlas se dokáže otevřít a absorbovat následující vlasovou péči. Voda sama o sobě vlasy myje, rozpouští maz a jiné nečistoty. Svou hřívu tak pod sprchou proplachujte klidně celou minutu – ne moc horkou ani příliš studenou.

3. Šampon

Přesvědčte se, zda používáte správný šampon pro svůj typ vlasů. Máte jemné, suché, mastné vlasy nebo jste nedávno zahlédli nějaké lupy? Vlasy navlhčete pod tekoucí teplou vodou. Množství šamponu by mělo odpovídat velikosti lískového oříšku pro krátké až středně dlouhé vlasy. Pokud jsou Vaše vlasy dlouhé, množství šamponu přizpůsobte. Nalijte si šampon do dlaní. V našem e-shopu naleznete kvalitní šampony značek Artégo a Mila pro různé druhy vlasů.

4. Mytí vlasů

Šampon v dlaních s trochou vody napěňte a pak teprve krouživými pohyby vmasírujte dlaněmi a polšářkama prstů napěněný šampon do vlasů a pokožky hlavy. Dejte si pozor, abyste svými nehty zbytečně nedráždili pokožku hlavy. Určitý tlak prsty na pokožku je ale zdravý. Šampon vymyjte do poslední kapky. Může to sice klidně zabrat i 1 až 2 minuty, ale opravdu jde o důležitý krok. Ve vlasech by vám žádný šampon neměl zůstat, zaschnuté zbytky vám rozhodně neprospějí po vizuální, pocitové ani zdravotní stránce (například vyvolání tvorby lupů).

5. Další péče o vlasy

Po umytí vlasů se nabízí použití kondicionéru. Ten vlasy obalí velmi jemným ochranným filmem, který vlasům propůjčí lesk, poddajnost a zlepší ovladatelnost vlasů. Kondicionér vlasům také dodá potřebné živiny. S kondicionéry či jinými produkty to ovšem nepřehánějte. Mix mnoha přípravků bývá spíše kontraproduktivní, protože vlasy naopak zatěžuje. Jde o velmi individuální oblast, závisí na konkrétních výrobcích, které používáte. Vždy se proto řiďte informacemi na etiketách a ideálně se poraďte se svou kadeřnicí. Na konci procedury opět vlasy důkladně propláchněte.

6. Sušení vlasů

Pro sušení vlasů je vhodné použít bavlněný ručník. Mokré vlasy jsou velmi citlivé a měli byste se proto vyvarovat nadměrnému vysoušení nebo tření ručníkem do sucha. Místo toho jednoduše vodu z vlasů ručníkem vymačkejte. Ručník přebytečnou vodu nasákne, aniž by ji vrátil zpět a vlasy zůstanou nepoškozené. Na krátkou chvíli můžete vlasy zabalit do turbanu, ale nenechávejte si ho na hlavě déle než 8 až 10 minut, aby se vám hlava nezapařila. Rozčesejte své stále mokré či vlhké vlasy jemně, bez použití jakékoliv síly. Jinak své čerstvě umyté a stále citlivé vlasy poškodíte.

Jak často vlasy mýt?

Toto je věc velice individuální a záleží na mnoha okolnostech, jako je délka vlasů, míra mastivosti hlavové pokožky nebo prašnost pracovní prostředí. Obecně se však doporučuje mýt vlasy každé dva až tři dny. Vaše vlasy se Vám za to odmění přirozeným leskem a zdravým vzhledem.

myARTEGO - výhradní distributor vlasové kosmetiky Artégo, Mila a Fox pro ČR a Slovensko

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz