Novinky
29.06.2021
Artégo Touch
Značka Artégo představuje nové produkty řady Touch. Upoutávající vůně mascarpone, spojená s jemnou notou zrn vanilky, která v sobě naprosto perfektně ... číst celé
13.04.2021
BE ECO - Mila
Představujeme novou ekologickou řadu speciálních přípravků pro péči o vlasy od značky MILA Professional. Katalog stáhnete zde.   číst celé
30.03.2021
Léto je tu!
Léto je tu, zima je pryč, ale skvělé ceny pokračují. Stačí, když se zaregistrujete a vyplníte své IČO. Nastavíme Vám ceny, které Vás budou bavit! Pře... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Reklama

 

Sociální sítě

Facebook

Instagram

 


myARTEGO velkoobchod s kadeřnickými barvami

Jsem výhradní distributor profesionální italské vlasové kosmetiky značek Artégo, Mila a Fox pro Českou republiku a Slovensko.

Na našem e-shopu najdete italskou profesionální vlasovou kosmetiku značky ARTEGO. Vlasovou kosmetikuMILA a nábytek pro kadeřníky a kadeřnické potřeby od firmyFOX.

 


EET - podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Zajímavosti o vlasech
Zajímavosti o vlasech

Všichni je máme alespoň po část života na hlavě, ale víme o nich méně, než bychom si připustili. Jde o vlasy, kterými nás příroda obdařila, aby sloužily jako součást tělní termoregulace (ať už v teplém nebo chladném prostředí).

Vlas je zrohovatělá bílkovina, zvaná keratin. Z pohledu chemie se keratiny skládají z aminokyselin, které jsou spolu spojeny jako články řetězu. Jedním z těchto článků je aminokyselina cystin, která obsahuje síru a je schopna vytvářet můstky mezi dvěma bílkovinnými řetězci. Tím se všechny bílkovinné řetězce navzájem zesíťují.

Chemické složení vlasu:

 • uhlík, vodík, kyslík, dusík
 • železo, měď, zinek, jód
 • 20 různých druhů aminokyselin
 • cca 50% amorfních (neuspořádaných) proteinů
 • cca 50% alfa-helikálních (šroubovitých) proteinů
 • lipidy - např. cholesterin
 • voda (cca 12 % hmotnosti vlasu)

Růst vlasů

Vlas roste do délky jen díky neustále se množícím buňkám na dně vlasového váčku. Tyto dělící se buňky obalují krevní kapiláry zasahující do vlasového váčku a vytváří vrstvu asi 8 až 10 kmenových buněk. Zvláštností těchto buněk je, že se neustále obnovují a mají schopnost se neomezeně dělit. Poskytují potomstvo, které se diferencuje na vlasové buňky a další, které zůstávají kmenovými buňkami. Tloušťka 10 buněk je přibližně vzdálenost, kdy je ještě zajištěna jejich plnohodnotná výživa zaručující dělení. Tato oblast ve vlasovém váčku se někdy označuje jako zóna dělení buněk.

Jak se buňky dělí, vytlačují již dříve vzniklé ze zóny dělení do míst, kde jsou buňky sice ještě vyživovány, ale přísun živin se s narůstající vzdáleností od krevních kapilár stále snižuje. Je to oblast, ve které buňky plnohodnotně metabolizují, dochází k jejich diferenciaci, ale již se nedělí. Jejich metabolismus je plně přizpůsoben tvorbě a zpevňování keratinových vláken. Přibližně v místech, kde se začíná vlasový váček zužovat (asi v místech, kde začíná mazová žláza), je přísun živin již tak malý, že buňky začínají měnit metabolismus a začínají odumírat. Postupně ztrácí jádra a také počet vnitřních organel se snižuje.

Počet vlasů - kolik vlasů má člověk?

Člověku naroste v průměru na hlavě asi 100 000 vlasů. To je 120 na každý čtverečný centimetr. Existují samozřejmě rozdíly. Světlovlasí mají více vlasů (až 140 000), zrzaví nejméně (80 000). Také síla vlasů je případ od případu jiná.

 • vlasový kořínek vyprodukuje při normálním růstovém cyklu v průběhu lidského života asi 10 - 12 vlasů
 • celkem vyroste okolo jednoho milionu vlasů, které by po spojení měřily okolo 1 miliónu metrů či 1.000 kilometrů
 • průměrné množství vlasů narostlé za jeden den činí 30 metrů

myARTEGO - výhradní distributor vlasové kosmetiky Artégo, Mila a Fox pro ČR a Slovensko

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.